Eksperci
Joanna Kowalska

Joanna Kowalska

Radca prawny. Dział obsługi inwestycji i zamówień publicznych

Specjalizacją Joanny są: zamówienia publiczne (ZP), kontrakty infrastrukturalne, FIDIC, inwestycjne budowlane i negocjowanie umów. Posiada w tym zakresie ugruntowane doświadczenie zawodowe.

 

W ramach usług z obszaru ZP zajmuje się przygotowywaniem dokumentacji przetargowej dla zamawiających; wsparciem wykonawców w toku postępowań przetargowych; bezpośrednim i bieżącym wsparciem wykonawców, zamawiających oraz inżynierów kontraktów w toku realizacji zamówień publicznych – kontraktów infrastruktuturalnych (m.in. drogi, kolej, projektowanie), w tym opartych na FIDIC. 

 

Doradza w toku komercyjnych inwestycji budowlanych (m.in. kubatorowych). Świadczy usługi z zakresu analizy formalnej Roszczeń Wykonawców i Zamawiających. Tworzy i negocjuje umowy – zwłaszcza te związane z procesem budowlanym (projektowanie, roboty budowlane, usługi, dostawy) i inne związane z działalnością przedsiębiorców. Zajmuje się doradztwem prawnym dla deweloperów oraz wsparciem przy wykonywaniu audytów nieruchomości – dla klientów korporacyjnych i banków.

 

Absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Bydgoszczy.

Kontakt