Eksperci
Dariusz Leśniewski

Dariusz Leśniewski

Prawnik, specjalista ds. IT, AEO, bezpieczeństwa danych

Przez wiele lat związany zawodowo ze Służbą Celną, gdzie zajmował się postępowaniem administracyjnym, podatkowym, celnym i audytowym. Audytował firmy w zakresie spełniania przez nie kryteriów niezbędnych do uzyskania AEO.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Posiada szeroką wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu projektów IT zgodnie z metodyką PRINCE2 – był kierownikiem jednego z projektów realizowanego w ramach Programu e-Cło. Wieloletni wykładowca Ministerstwa Finansów. Prowadzi również zajęcia z prawa celnego i procedury w sprawach celnych na studiach podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Współautor kilku podręczników akademickich. Obecnie jego specjalnością jest bezpieczeństwo informacji, w tym także ochrona danych osobowych (w ramach RODO).
Doradzając klientom myśli i działa procesowo, wspierając się analizą ryzyka. Ceni elastyczność i nieszablonowość oraz odwagę w pracy, w trosce o dobrze pojęty interes klienta. Lubi wyzwania i nowe projekty, dzięki czemu cały czas się rozwija. Dzieląc się swoją wiedzą kieruje się maksymą: nauczając, sami się uczymy.
W wolnych chwilach chodzi na długie spacery lub sięga po książki historyczne (szeroko pojęta wojskowość), political fiction i eseje kulturalne.

Kontakt