branza sportowa
Kontrakty o profesjonalne uprawianie sportu

Kancelaria DSK oferuje wsparcie w sprawach związanych z kontraktami o profesjonalne uprawianie sportu.

 

Wiele klubów lub zawodników boryka się na co dzień z problemami prawnymi dotyczącymi kontraktów. Jaka jest dopuszczalna treść kontaktu ? Kiedy można go zawrzeć, pod jakimi warunkami wypowiedzieć ? W jakich sytuacjach nałożyć na drugą stronę kontraktu kary umowne ? - To częste pytania przed którymi stają uczestnicy sportu profesjonalnego. Prawnicy naszej Kancelarii skutecznie doradzą, odpowiedzą na wątpliwości i poprowadzą każdą sprawę związaną z tematyką kontaktów sportowych.

pozostałe zakresy branży

skontaktuj się z ekspertem

Natalia Cieplińska

  • Dyrektor Działu Korporacyjnego i Prawa IT
  • Radca prawny

success story wszystkie

Branża Sportowa
Partner Kancelarii DSK, radca prawny Łukasz Szmit jest wieloletnim członkiem różnego rodzaju organów sportowych takich jak Główna Komisja Sportu Żużlowego, Komisja Orzekająca Ekstraligi Żużlowej czy Wydział Dyscypliny Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Gdy w 2013 roku wybuchł największy skandal w historii polskiego sportu – rezygnacja z uczestnictwa w finale ligi zespołu Unibax Toruń S.A. to właśnie jego powołano na sędziego Komisji Orzekającej...
czytaj

publikacje wszystkie

Opodatkowanie dochodów żużlowców
  • 15 lutego 2017
SPÓR INTERPRETACYJNYOd początku, sednem sporu między zawodnikami a fiskusem były wątpliwości, czy zawodowe świadczenie usług sportowych dla klubów żużlowych należy uznać za działalność gospodarczą w rozumieniu art. 5a ustawy z dnia 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych1. W związku z nie do końca jasną wykładnią przepisów i pojawiającym się dualizmem interpretacyjnym niepewność prawna w środowisku żużlowym zaczęła narastać....
czytaj
Bilety na mecz a koszty uzyskania przychodu
  • 26 maja 2017
MOTYWACJA   Z art. 16 ust. 1 ustawy o CIT nie wynika, aby wydatki na nagrody i bonusy dla pracowników nie stanowiły kosztów uzyskania przychodów pracodawcy. Zatem świadczenie w postaci biletów na mecz dla najlepszych pracowników co do zasady nie powinno stanowić kosztów uzyskania przychodu.BILETY DLA WSZYSTKICH PRACOWNIKÓWPrzekazywanie pracownikom biletów bez wyraźnego związku z potrzebą ich wyróżnienia może budzić wątpliwości w kwestii...
czytaj